Říjen

V měsíci říjnu jsme se zaměřili na vnímání změn v přírodě v souvislosti s novým ročním obdobím, podzimem. Počasí nám přálo a mohli jsme si často chodit ven hrát. A když už jsme museli zůstat v družině, využili jsme naše oblíbené společenské hry nebo jsme si hráli na stavitele hradů a skrýší. Při našem tvoření jsme se inspirovali podzimní přírodou. V podzimní dílně jsme vyráběli „Podzimníčka“ a v rámci ovocného týdne jsme vařili v kuchyňce jablíčkový pudink. Dlouhou tradici v našem městě má závod Velká pardubická, proto jsme si s vyrobenými koníčky zasoutěžili v tělocvičně naší školy, Připomněli jsme si významné historické výročí 100 let vzniku ČSR výrobou pokladniček se státním znakem a mincemi. Na konci měsíce jsme oslavili svátek Halloween, vydlabávali jsme dýně a také jsme si vyrobili strašidelnou dýni a strašidýlka z papíru.